Nadzieja zamiast wyroku

Angelika Rudo ma 24 lata i mnóstwo planów i marzeń. Teraz jednak koncentruje się na walce z ciężką odmianą nowotworu. Każdy z nas może zwiększyć jej szansę na powrót do zdrowia, wpłacając pieniądze na kolejne badania i leczenie.

– Mam na imię Angelika i mam 24 lata – czytamy na portalu rakandroll.pl, na którym otworzono zbiórkę na rzecz Angeliki, studentki dwóch kierunków: fizjoterapii oraz turystyki i rekreacji. – Zdobyłam już kompetencje technika masażysty, byłam w kole naukowym, uczestniczyłam w konferencjach naukowych, zaczęłam pisać pracę magisterską. W wakacje nie próżnowałam. Od lat z wielką pasją pracowałam jako opiekun i organizator na koloniach żeglarskich dla dzieci na Mazurach, mogąc zarażać młodych ludzi swoim optymizmem i licznymi pasjami – opowiada.

Już tylko wyciągnięcia ręki brakowało jej do urzeczywistnienia życiowych planów: ukończenia studiów, podjęcia pracy, w której będzie pomagać ludziom, wyjścia za mąż, stworzenia kochającej się rodziny, podróżowania. Wszystko załamało się w połowie lutego tego roku. Angelika usłyszała wówczas, że „ma dużego guza w śródpiersiu”.

– Mój cały zabiegany świat nagle się zatrzymał. Przeszłam operację pobrania wycinka guza. Wstępna diagnoza tuż po operacji to „chłoniak”. Kolejna po pierwszej histopatologii to „wskazanie na mięsaka Ewinga”. Ta ostatnia, którą usłyszałam dzień po prima aprilis, to „NUT carcinoma”. Niezwykle rzadki, agresywny, złośliwy nowotwór – mówi. Co zrobić w takiej sytuacji? Kobieta wszelkie plany zamieniła na jeden: przeżyć.

– Mimo bardzo niekorzystnych rokowań staję do tej walki, nie tracąc nadziei i uśmiechu. Mam w sobie dużo optymizmu i wiary oraz nieocenione wsparcie bliskich. Jednakże do tej walki o życie potrzebne są też fundusze. Na początek to prawie 30 tys. zł na badania genetyczne, dające nadzieję na niezbędne dla mojego przeżycia celowane leczenie. Kuracja też może okazać się kosztowna. Jak bardzo? Dowiem się, kiedy otrzymam wyniki badań genetycznych, po których wysokość zbiórki może się zmienić – mówi.

Aktualnie ogromną pomoc przyniosą fundusze na bieżące wydatki obejmujące wizyty u lekarzy specjalistów, leki oraz ciągłe dojazdy do Narodowego Instytutu Onkologii, gdzie Angelika przyjmuje silną chemioterapię. (kg)

Wpłaty można kierować na subkonto:

Fundacja Rak’n’Roll.
Wygraj Życie!
PL29 1600 1462 1893 9704 1000 0181
z dopiskiem:
„dla Angeliki Rudo”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here