Nagie zdjęcia uczniów krążyły po szkole

Do sieci trafiły nagie zdjęcia dwójki uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 39 im. Szarych Szeregów przy Krężnickiej. Para nastolatków zrobiła je sobie same i rozesłała kolegom, ale ktoś udostępnił je poza kręgiem znajomych. Dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę policji, ale pojawiły się oskarżenia, że sama dyrektor pokazała zdjęcia roznegliżowanych uczniów reszcie ich klasy.


Serię nagich zdjęć zrobiło sobie dwoje uczniów tej szkoły. Ósmoklasiści mieli dobrowolnie przekazać je swoim znajomym, ale zdjęcia w niedługim czasie zaczęły krążyć także pomiędzy innymi uczniami. W anonimowym liście, rozesłanym do lubelskich mediów autorzy podający się za rodziców uczniów klas ósmych oskarżają dyrektor tej szkoły Grażynę Daniewską o pokazywanie zdjęć rozebranych uczniów w trakcie lekcji. Według nich oburzona pani dyrektor miała wyświetlać powyższe zdjęcia innym uczniom na swoim telefonie. Zbulwersowani rodzice twierdzą, że jest to „propagowanie pornografii wśród dzieci”. O sprawie zawiadomili też kuratorium. – Lubelski Kurator Oświaty pojął działania kontrolne w wyniku skargi, która wpłynęła do kuratorium – potwierdza Jolanta Misiak, dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz KO w Lublinie. Wyniki tej kontroli pojawią się na stronach kuratorium w ciągu maksymalnie 21 dni po jej zakończeniu.

Dyrektor Grażyna Daniewska w rozmowie z „Kurierem” stanowczo zdementowała, by pokazywała roznegliżowane zdjęcia innym uczniom. Zapewniła też, że gdy tylko o sprawie się dowiedziała, poszła na policję.

Później w SP nr 39 nikt nie chciał już komentować sprawy. – Pani dyrektor nie udziela żadnych informacji – poinformowano nas w sekretariacie szkoły. Wiadomo natomiast, że w szkole pojawili się w ubiegłym tygodniu policjanci. – Dostaliśmy od dyrekcji prośbę o przeprowadzenie rozmowy z młodzieżą, podobne prewencyjne rozmowy przeprowadzamy także w innych szkołach – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. Policjanci w szkole mówili o bezpieczeństwie w sieci i kwestii udostępniania wizerunku. Zawiadomiony został także wydział kryminalny – mundurowi chcą dotrzeć do rodziców dzieci, które udostępniły swoje nagie fotografie i do autorów anonimowego listu.  Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here