Nagrały i wygrały

Gimnazjum nr 6 w Chełmie znalazło się w gronie zwycięzców konkursu zorganizowanego przez firmę farmaceutyczną Adamed. Nagrodą jest 10 tys. zł na wyposażenie pracowni chemicznej.

Warunkiem przystąpienia do konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu” było przygotowanie krótkiego filmu edukacyjnego wraz ze scenariuszem na jedno z czterech podanych zagadnień. Uczennice „Szóstki” – Marta Skolasińska, Aleksandra Hnydka i Anna Stelmaszczuk pod opieką nauczycielki Joanny Stelmaszczuk opracowały film na temat „Chemia w kuchni i jedzeniu”. W pierwszym etapie konkursu prace były oceniane w internetowym głosowaniu. Setka projektów z największą liczbą głosów dostała się do drugiego etapu, w którym pięcioosobowe jury dokonało wyboru trzydziestu najlepszych prac. Wśród najciekawszych projektów znalazł się również ten przygotowany przez gimnazjalistki z „Szóstki”. Ostatnio szkołę odwiedziła Anna Kurek, przedstawicielka Grupy Adamed, która przekazała zwyciężczyniom nagrodę. Uroczystość wręczenia symbolicznego czeku otworzyła gratulacjami i podziękowaniami dyrektor szkoły, Dorota Cieślik.
– Nagrodą w konkursie jest 10 tys. zł – mówi D. Cieślik. – Przeznaczymy je na zakup pomocy dydaktycznych do naszej pracowni chemicznej. Jestem dumna, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie zwycięzców. Konkurencja była spora, bo do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się aż 350 szkół. (kw)