Nagroda dla uczniów I LO

Uczniowie I LO w Krasnymstawie otrzymali wyróżnienie i nagrodę w wysokości 5 tys. zł w konkursie „Zakręceni w przestrzeni”, organizowanym w ramach projektu Eco-Miasto. Nagroda umożliwi realizację konkursowego projektu pod nazwą „Mural”.

 

Organizatorem Eco-Miasta była Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, Saur Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim i Krajową Agencją Poszanowania Energii. Konkurs „Zakręceni w przestrzeni” zorganizowała z kolei Fundacja LafargeHolcim. Zadaniem konkursowym było zaproponowanie zmian w najbliższej przestrzeni publicznej – w szkole, świetlicy, domu kultury. W kategorii szkół podstawowych zadanie należało wykonać w formie rysunku. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych – w postaci filmu lub prezentacji. Celem konkursu było m.in. nauczenie uczniów projektowego realizowania zadań oraz współpracy przy realizacji pomysłów, a także wzbudzenie refleksji nad własnym otoczeniem i przestrzenią edukacyjną, w której spędzają czas.

W skład nagrodzonego zespołu uczniów z I LO w Krasnymstawie weszli: Katarzyna Dudek, Karolina Kowalska, Aleksandra Manachiewicz. Opiekunem grupy była Anna Chmielewska. Nagrodę w imieniu zespołu odebrała Katarzyna Dudek w czasie uroczystej gali w Ambasadzie Francji w Warszawie. Gratulacje składali m.in. Pierre Lévy, ambasador Francji w Polsce i Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska. Jury doceniło kreatywne podejście w wyborze przestrzeni i połączenie historii z nowoczesną identyfikacją szkoły. (k)