Nagroda za pół etatu

Dariusz Ćwir, wójt gminy Sawin, przyznał nagrodę z okazji Dnia Edukacji Narodowej… swojemu byłemu zastępcy Andrzejowi Czerwińskiemu. W gminnym środowisku oświatowym zawrzało!

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej wójt gminy Sawin Dariusz Ćwir przyznał za pracę w roku szkolnym 2016/2017. Dostało je ponad 40 nauczycieli ze wszystkich gminnych szkół. Wysokość nagród nie powalała na kolana. Najwyższa wyniosła 300 zł, najniższa – 100 zł. W sumie wójt przeznaczył na nie nieco ponad 11 tys. zł: 6 800 zł na Szkołę Podstawową w Sawinie, 1 300 zł na SP w Wólce Petryłowskiej, 1 600 zł na SP w Czułczycach i 1 400 zł na SP w Bukowie Wielkiej.
Wśród nagrodzonych znalazł się też Andrzej Czerwiński, który w ubiegłym roku szkolnym na pół etatu był zastępcą wójta gminy, a na drugie pół etatu uczył w Zespole Szkół w Sawinie wychowania fizycznego. Na liście osób wyróżnionych na próżno było natomiast szukać nazwiska Grzegorza Świcy, odwołanego w lipcu br. z funkcji dyrektora, czy jego zastępczyni Marii Borkowskiej. W gminnym środowisku oświatowym zawrzało! – Nie dość, że pan Czerwiński jako wicewójt zarabiał dużo więcej od nauczycieli, to jeszcze dostał nagrodę! Za co?! Za kilka godzin pracy w szkole w ciągu tygodnia?! Co takiego zrobił, że wójt dał mu nagrodę? Bardziej należała się ona dyrektorowi Świcy, niż Czerwińskiemu! – uważa jeden z oburzonych nauczycieli.
Wójt Dariusz Ćwir tłumaczy, że nagroda dla Andrzeja Czerwińskiego nie była wysoka, a przyznając wyróżnienia starał się być obiektywny. – Nie tylko pan Świca czy pani Borkowska nie dostali nagród. Nie otrzymali ich także inni nauczyciele – komentuje Ćwir. (ps)