Nagroda prawie pewna

Andrzej Jarzębowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, ma dostać nagrodę, bo szpital za 2021 rok osiągnął dodatni wynik finansowy. Wniosek Rady Społecznej szpitala do zarządu powiatu wydaje się być zwykłą formalnością.

W niemal wszystkich szpitalach na terenie województwa lubelskiego dyrektorzy dostali roczne nagrody finansowe. Takiej nie otrzymał jeszcze Andrzej Jarzębowski, szef krasnostawskiej lecznicy, ale co się odwlecze…

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie ubiegły rok zakończył dodatnim wynikiem finansowym i jak mówi Andrzej Leńczuk, starosta powiatu krasnostawskiego, dyrektorowi należy się nagroda. Żeby ją przyznać, muszą być zachowane procedury. Te wydają się jednak zwykłą formalnością.

– Rada Społeczna szpitala musi złożyć wniosek do zarządu powiatu o przyznanie dyrektorowi nagrody – wyjaśnia starosta Leńczuk. – Jeśli zarząd podejmie uchwałę, nagroda jest wypłacana.

Na czele Rady Społecznej krasnostawskiej lecznicy jest skarbnik powiatu Janusz Cięciera, który przebywa na urlopie i choćby z tego powodu Rada nie może zorganizować posiedzenia. Jej członkowie mają się spotkać jeszcze w sierpniu i należy spodziewać się, że skierują do zarządu wniosek o nagrodę dla Andrzeja Jarzębowskiego.

Przed rokiem władze starosta o przyznaniu dyrektorowi szpitala w Krasnymstawie nagrody zadecydowały z końcem września. Jarzębowski otrzymał wówczas 15 458 zł brutto. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here