Nagroda za zsiadłe mleko

 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie otrzymała prawo do posługiwania się znakiem jakości „Poznaj Dobrą Żywność”. Produktem, który będzie oznaczony logotypem programu prowadzonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest zsiadłe mleko.

Znak jakości przyznano OSM Krasnystaw na uroczystej gali podczas poznańskich targów Polagra, które zakończyły się 28 września. Głównym celem programu „Poznaj Dobrą Żywność” jest informowanie konsumentów o wysokiej jakości produktów. Udział w projekcie jest dobrowolny, a uczestniczyć w nim mogą przedsiębiorcy z państw członkowskich Unii Europejskiej. Znak przyznawany jest jedynie tym wyrobom, które spełniają kryteria opracowane przez kolegium naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. W Polsce pieczę nad programem Poznaj Dobrą Żywność sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
– Zsiadłe mleko jest jednym z tych produktów w ofercie OSM Krasnystaw, które cieszą się największym uznaniem konsumentów. Jest to też doskonały przykład filozofii funkcjonowania naszej spółdzielni. Stawiamy na naturalność składników pochodzących z najczystszych rejonów Unii Europejskiej oraz tradycyjne receptury. Myślę, że można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że krasnostawskie zsiadłe mleko to jeden z najbardziej naturalnych produktów mleczarskich na rynkach UE – mówi Krzysztof Bortacki, kierownik działu handlu i marketingu krasnostawskiej Mleczarni.
Oznaczenie znakiem jakości Poznaj Dobrą Żywność ma pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów dostępnych na rynku. Znak przyznawany jest na okres 3 lat. (kg)