Najbliższe zebrania w kołach

W najbliższym czasie odbędą się kolejne walne zebrania sprawozdawcze kół Okręgu Chełmskiego. Koło Sandacz Siennica Różana – 12 marca o godz. 10:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siennicy Różanej. W tym samym dniu o godz. 13:00 także w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się zebranie gminnego Koła w Siennicy Różanej.

Nowi prezesi kół

Podczas zebrań, które odbyły się 12 lutego prezesami kół zostali wybrani: Dorohusk – Rafał Guzowski, Urszulin – Aleksander Kafarski, Sieja Włodawa – Daniel Kwiatkowski. W kołach Dorohusk i Urszulin funkcje powierzono dotychczasowym prezesom.

Przyducha

Ostatnie roztopy przyczyniły się do powstania niedoborów tlenu w zbiornikach wodnych, co określa się popularnie „przyduchą”. Pierwsze symptomy przyduchy wystąpiły na zbiornikach Zahajki, Stańków oraz jeziorze Starosiele w Dubience. Pokrywa lodowa jest w większości przykryta warstwą śniegu, co zamyka dostęp światła słonecznego i dodatkowo wpływa na zwiększenie braków tlenu. Wymienione wody są patrolowane przez pracowników biura oraz Społeczną Straż Rybacką kół. Na jeziorze Starosiele patrole PZW w ramach współdziałania były wspomagane przez funkcjonariuszy Policji z Komisariatu w Dorohusku. Jest to okres, kiedy ryby stanowią łatwy łup dla kłusowników, ponieważ oszołomione podpływają do wycinanych przerębli. Na wielu zbiornikach wodnych amatorzy rybiego mięsa w nocy wycinają przeręble i czekają aż wypłyną ryby. M.in. na zbiorniku Zahajki patrol Społecznej Straży Rybackiej z Koła Włodawa zatrzymał kłusowników mających przy sobie świeżo „złowione” szczupaki, a w interwencji pomagała także Policja. Pracownicy biura na zbiornikach Stańków i Tuligłowy próbowali usuwać pasami zmarznięty śnieg z lodu przy pomocy odśnieżarki spalinowej, jednak działania takie nie przynoszą spodziewanych efektów i nie rozwiązują problemu przyduchy. (o kłusownikach także tekście pt. „Rzeź szczupaczków na str. 10)(kd)

Moczykije na Facebook

Koło Moczykije InteGracja zaprasza swoich członków i sympatyków koła do zapoznania się z profilem zamieszczonym na popularnym serwisie społecznościowym. To właśnie dzięki tej popularnej metodzie kontaktowania się ze znajomymi każdy będzie mógł na bieżąco śledzić i brać czynny udział w życiu koła wędkarskiego, którego jest członkiem lub zamierza nim zostać. Co należy zrobić? Wystarczy w wyszukiwarce serwisu wpisać nazwę koła, czyli Moczykije InteGracja Chełm i ją polubić.