Najemca czuł złe oddziaływanie

Na ścinach pozostał tylko ślad po zdemontowanych instalacjach

W lipcu miasto oddało do użytkowania 120 mieszkań w nowych blokach komunalnych przy ul. Zygmunta Augusta 34. Opisywaliśmy radość lokatorów, którzy po latach oczekiwania otrzymali własne M. Jeden już je straci.


– Usunął ze ścian całą instalację elektryczną oraz aluminiowe elementy stolarki drzwiowej i okiennej, twierdząc, że wywołuje ona bóle głowy. Przemalował też na kolor zielony część urządzeń należących do wyposażenia lokalu, twierdząc, że ten kolor odwołuje się do preferowanego przez niego sposobu odżywiania – mówi Łukasz Bilik, rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie.
Sygnały do ZNK docierały od mieszkańców i administracji. Kontrolę przeprowadzono 11 października. – Pamiętajmy, że mieszkanie to nie tylko prawo, ale i obowiązki. W tym przypadku najemca nie zastosował się do zapisów umowy najmu i Ustawy o ochronie praw lokatorów – dodaje Łukasz Bilik.
ZNK wypowiedziało umowę z mieszkańcem ze skutkiem do 30 listopada. Wezwało też najemcę do przywrócenia lokalu do stanu pierwotnego i wydanie go do 4 grudnia. Jeśli się nie zastosuje, ZNK skieruje pozew o opróżnienie lokalu. BCH