Najlepiej autobusem

W tym roku Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypadają w ciągu tygodnia: w czwartek 1 listopada i w piątek 2 listopada. ZTM w Lublinie przygotował specjalny rozkład jazdy, w tym darmowe linie autobusowe, które dowiozą mieszkańców pod cmentarze.


Autobusy, które tego dnia wyjadą na ulice Lublina, będą w większości przegubowe. Z darmowej komunikacji w kierunku cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka skorzystają pasażerowie linii 200, która zatrzyma się również przy cmentarzu na ulicy Lipowej i przy al. Andersa w pobliżu cmentarza przy ulicy Unickiej. Bezpłatny przejazd zapewni w tych dniach także linia 162 od ulicy Abramowickiej w kierunku nekropolii przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Bezpłatnie w 1 listopada pasażerów wozić będzie linia 201 od Konopnicy do przystanku al. Andersa – cmentarz.

W dniach 29 -31 października br. (poniedziałek – środa) – obowiązują rozkłady ważne na dzień powszedni. – Prosimy o korzystanie w maksymalnym stopniu z komunikacji zbiorowej. Ponadto, jak co roku w okolicach cmentarzy funkcjonariusze policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Ratusz przypomina, że jak co roku w rejonach cmentarzy będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Przy największej lubelskiej nekropolii przy ul. Droga Męczenników Majdanka zmiany będą obowiązywać już od środy 31 października nawet do 5 listopada. Przy cmentarzu przy ul. Lipowej od 31 października do 2 listopada (rano) nie będzie można parkować w pobliżu bramy wejściowej.

Osoby niepełnosprawne będą mogły zatrzymać pojazd przy ul. Ofiar Katynia (zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza), a w dzień Wszystkich Świętych od godz. 7.00 do 21.00 wszyscy będą mogli korzystać z bezpłatnego parkingu w podziemiach galerii Plaza. Dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się też wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. (EM. K)