Najlepiej autobusem

W tym roku Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypadają w ciągu tygodnia: w czwartek 1 listopada i w piątek 2 listopada. ZTM w Lublinie przygotował specjalny rozkład jazdy, w tym darmowe linie autobusowe, które dowiozą mieszkańców pod cmentarze.


Autobusy, które tego dnia wyjadą na ulice Lublina, będą w większości przegubowe. Z darmowej komunikacji w kierunku cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka skorzystają pasażerowie linii 200, która zatrzyma się również przy cmentarzu na ulicy Lipowej i przy al. Andersa w pobliżu cmentarza przy ulicy Unickiej. Bezpłatny przejazd zapewni w tych dniach także linia 162 od ulicy Abramowickiej w kierunku nekropolii przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Bezpłatnie w 1 listopada pasażerów wozić będzie linia 201 od Konopnicy do przystanku al. Andersa – cmentarz.

W dniach 29 -31 października br. (poniedziałek – środa) – obowiązują rozkłady ważne na dzień powszedni. – Prosimy o korzystanie w maksymalnym stopniu z komunikacji zbiorowej. Ponadto, jak co roku w okolicach cmentarzy funkcjonariusze policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Ratusz przypomina, że jak co roku w rejonach cmentarzy będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Przy największej lubelskiej nekropolii przy ul. Droga Męczenników Majdanka zmiany będą obowiązywać już od środy 31 października nawet do 5 listopada. Przy cmentarzu przy ul. Lipowej od 31 października do 2 listopada (rano) nie będzie można parkować w pobliżu bramy wejściowej.

Osoby niepełnosprawne będą mogły zatrzymać pojazd przy ul. Ofiar Katynia (zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza), a w dzień Wszystkich Świętych od godz. 7.00 do 21.00 wszyscy będą mogli korzystać z bezpłatnego parkingu w podziemiach galerii Plaza. Dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się też wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. (EM. K)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here