Najlepiej spośród danowców zaprezentował się Paweł Bielecki

8 medali, w tym dwa złote zdobyli reprezentanci świdnickiego LKSW Dan w rozgrywanym w poprzedni weekend (10-11 grudnia) w hotelu Zamek w Janowie Podlaskim Międzynarodowym Pucharze Polski w kickboxingu – Polish Open.


Ze względu na spore koszty udziału i liczne starty pod koniec roku, tym razem świdnicki klub wystawił niewielką ekipę, ale nie obyło się bez medali. Najlepiej spośród danowców zaprezentował się Paweł Bielecki.

W Janowie Podlaskim wywalczył dwa złota wśród kadetów młodszych -42 kg. W formule pointfighting pokonał Adama Dzierzbickiego z Ninja Academy Warszawa i Michała Szyszko z X-Fight Piaseczno, zaś w light-contact nie dał szans ambitnie walczącym łotewskim zawodnikom z Ballistic Kickboxing Club – Adriansowi Baškevicsowi i Glebsowi Kuprjašovsowi, kończąc finał przed czasem efektownym kopnięciem obrotowym. W ten sposób Paweł zakończył niezwykle udany okres startów w grupie kadeta młodszego – od majowych mistrzostw Polski w Zawierciu zdobywając na zawodach wyłącznie złote medale i czterokrotnie w tym okresie odbierając trofeum dla najlepszego zawodnika imprezy. Od stycznia „Grochu” będzie już walczył wśród kadetów starszych.

Srebrny medal w kategorii dzieci +36 kg wywalczyła Ada Kaźmierczak, pokonując w półfinale Maję Muchę z KSW Łuków i ulegając po zaciętej walce rywalce z Luzina Aleksandrze Lenczewskiej. Warto wspomnieć, że ze względu na brak rywalek w swojej kategorii wagowej nasza reprezentantka rywalizowała z cięższymi przeciwniczkami. Również srebro wywalczyła Blanka Paprocka, zaś brązy przypadły w udziale Nikoli Okapie (dwa), Krystianowi Paprockiemu i Szymonowi Rozwadowskiemu. MAG