Kto najlepiej trafi w potrzeby i marzenia mieszkańców?

W ramach akcji „Projekt w Sąsiedztwie” do IKEA spłynęło łącznie dwadzieścia osiem pomysłów na działania społeczne w Lublinie. Już za kilka miesięcy w mieście nad Bystrzycą otwarty zostanie sklep IKEA

Już w najbliższą środę (29 marca) mieszkańcy Lublina będą mogli posłuchać na żywo autorów trzech pomysłów na „Projekt w sąsiedztwie”, a następnie oddać swój głos na jeden z nich. Prezentacje odbędą się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym o godzinie 16.30. Wstęp na spotkanie jest wolny.
W ramach akcji „Projekt w Sąsiedztwie” do IKEA spłynęło łącznie dwadzieścia osiem pomysłów na działania społeczne w Lublinie. Przedstawiciele IKEA, Instytutu na rzecz Ekorozwoju oraz Rady Sąsiedzkiej, czyli grupy aktywnych społecznie i uznanych lubelskich aktywistów, wybrali spośród nich trzy najlepsze propozycje. Najbliższe, środowe spotkanie to ostatni etap wyboru pomysłu na prezent dla lublinian, czyli projektu społecznego, w którego przeprowadzeniu pomoże IKEA Lublin.
– Podczas prezentacji mieszkańcy Lublina będą mogli posłuchać na żywo autorów trzech finałowych pomysłów, którzy przedstawią swoje projekty i będą starali się przekonać obecnych na sali, dlaczego to akurat ich projekt warto zrealizować. Będzie również szansa rozmowy i zadawania pytań autorom – mówi Agata Czachórska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail w Polsce. – Zapraszamy na spotkanie wszystkich lublinian! Chcemy, by to właśnie oni zadecydowali o prezencie – zwycięskim „Projekcie w sąsiedztwie” – który najlepiej trafia w ich potrzeby i marzenia, a którego realizację będzie wspierać IKEA Lublin – dodaje Agata Czachórska.
Tego dnia na stronie IKEA.pl/dlalublina ruszy głosowanie internetowe na najlepszy z trzech przedstawionych projektów. Zgodnie z regulaminem głosowania, będzie można oddać jeden głos, wybierając jeden projekt.
Głosowanie potrwa do 23 kwietnia 2017 roku.
W kwietniu IKEA przygotuje również specjalne miejsce w centrum miasta, w którym będzie można oddać swój głos bez konieczności posiadania dostępu do internetu.
IKEA Lublin pomoże zrealizować projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów mieszkańców – otrzyma on wsparcie finansowe na poziomie 100 tys. zł.
Publiczna prezentacja projektów odbędzie się w przyszłą środę o godz. 16.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie przy ul. Grottgera 2, sala S7, piętro 4.
Tuż po prezentacji autorzy będą indywidualnie opowiadać o swoich pomysłach na stoiskach rozstawionych Lubelskim Centrum Konferencyjnym na 4. piętrze. KB