Najlepiej z naszych spisali się quadowcy

Roman Gwiazda z KM Cross z ośmiu wyścigów w tegorocznej edycji MX Quad Open wygrał sześć!

Zawodnicy KM Cross Lublin zakończyli zmagania w mistrzostwach Polski w motocrossie.

Najlepiej z naszych spisali się quadowcy, Roman Gwiazda z 251 pkt. został mistrzem Polski, a Artur Szczebak z 207 pkt. zajął trzecie miejsce. Reprezentantów lubelskiego klubu na podium rozdzielił Kacper Mieszkowski z WKM Wschowa (246).

Drużynowo KM Cross wywalczył ponadto czwarte miejsce w klasyfikacji juniorów. Co warte podkreślenia, w naszej drużynie jeździli tylko wychowankowie klubowej szkółk, w rywalizacji. Wśród seniorów nasz klub został sklasyfikowany na 10. pozycji.

Indywidualnie o krok od podium wśród kobiet była Wiktoria Wicińska, zajmując czwarte miejsce.

W klasie MX 65 najwyżej, na 14. miejscu, został sklasyfikowanu Olaf Olek.

W MX 85 18. miejsce zajął Oliwier Wiciński, w MX 2 Wiktor Małecki był 22., a w MX 2 Junior – 14. W trzech kategoriach został sklasyfikowany Maciek Więckowski, który na początku sezonu doznał kontuzji. W MX 2 był 22., w MX 2 Junior 14., a MX Open – 19.