Najlepsi dziecięcy aktorzy wybrani

Już po raz 9. w dniu 13 grudnia na scenie DK LSM spotkały się dziecięce zespoły jasełkowe ze szkól i przedszkoli Lublina.
Organizatorem wydarzenia jak co roku jest Szkoła Podstawowa im Juliusza Słowackiego i Dom Kultury LSM. – W tegorocznej edycji przeglądu wzięło udział 8 zespołów (sześć w kategorii „Przedszkola”: 5-, 6- latki oraz dwa w kategorii klasy I – III szkoły podstawowej) – wylicza Barbara Wojtaś, koordynatorka wydarzenia z SP nr 3. Dzieci nie tylko doskonale opanowały swoje role, ale również pod okiem nauczycieli przygotowały dekoracje i scenografię. Najlepsi zaprezentują swoje umiejętności podczas finału, który odbędzie się 10 stycznia 2017 r. o godzinie 10 w Domu Kultury przy ulicy Wallenroda 4.
I miejsc w kategorii: „Przedszkolaki 5-, 6-latki” zajęły dzieci z Przedszkola nr 59 w Lublinie; II miejsce dzieci z Przedszkola 54 w Lublinie, III miejsce – dzieci z Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 36 w Lublinie. Wyróżnienie za scenografię trafiło do prywatnego Przedszkola „Martynka Bis”.
W kategorii: „Uczniowie klas I-III” I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie; II miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie, a wyróżnienie otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Lublinie. 
(EM.K.)