Najlepsi spośród tysięcy

Zwycięzcy przed uroczystością wręczenia nagród

Uczniowie z województwa lubelskiego byli bezkonkurencyjni w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.


Olimpiada Solidarności to obecnie największy w Polsce konkurs historyczny. Swoim zakresem obejmuje wiedzę historyczną dotyczącą lat 1970-1990. Biorą w niej udział uczniowie drugich klas liceów i trzecich techników. Do obecnej edycji Olimpiady Solidarności zakwalifikowało się ponad 3,5 tysiąca uczniów z blisko 600 szkół z całej Polski.

Najlepsza okazała się drużyna z naszego regionu, w składzie: Julia Mazurek (Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie), Szymon Kucharuk (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie) oraz Mateusz Koślak (Zespół Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku). Uczniów przygotował Dawid Gutek z Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Zwycięzcy olimpiady otrzymali promesy indeksów na studia stacjonarne na Uniwersytecie Warszawskim, Jagiellońskim, Śląskim, Gdańskim, Wrocławskiego i Poznańskim, stypendia naukowe oraz bony za zakup książek wydanych przez IPN. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności.(EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here