Tak najmłodsi lublinianie witali wiosnę

Korowodem i tańcem


Tak przywitali wiosnę przedszkolaki i uczniowie podstawówek ze śródmieścia. Kolorowy, roztańczony i rozśpiewany korowód, prowadzony przez Zespół Ludowy Sławiniacy i animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”, wyruszył z ulicy Kapucyńskiej pod ratusz, gdzie na uczestników czekał wiceprezydent Krzysztof Komorski. Po symbolicznym pożegnaniu zimy uczestniczące w wydarzeniu dzieciaki z Przedszkola nr 26, Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek, SP nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkola nr 28 i Niepublicznego Przedszkola „Lubliniaczek” pozowały do wspólnego portretu najmłodszych lublinian na 700-lecie Miasta Lublin.

W Zespole Szkół nr 11 w Lublinie

W szkole przy ulicy Farbiarskiej 8 pierwszego dnia wiosny tradycyjnie odbył się Turniej Wiedzy dla klas VI „Tajemnice Marzanny”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi, pytaniami z języka polskiego, historii, języka angielskiego, matematyki i przyrody oraz odpowiedzieć na specjalne zagadki o wiośnie, przygotowane przez samą Marzannę. Udzielania odpowiedzi pilnowały ubrane w wiosenne stroje prowadzące zabawę (nauczycielki z ZS nr 11: Iwona Kraśnicka i Paulina Puto). Dla uczestników konkurs był świetną okazją do zabawy i nauki oraz aktywnego dopingowania swoich drużyn. – Tegoroczny turniej zakończył się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 31 im. Lotników Polskich w Lublinie. Drugie miejsce wywalczyli sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich, zaś czwarte Szkole Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego. Uczniowie otrzymali dyplomy i zostali nagrodzeni edukacyjnymi upominkami – mówi Paulina Puto, nauczycielka języka polskiego w ZS nr 11. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wybrali się na Most Kultury na Bystrzycy, by tradycyjnie odesłać symbol zimy – Marzannę – „do morza” i powitać wiosnę.

W Szkole Podstawowej Nr 23 przy ul. Podzamcze

Kolorowa, wesoła, z piosenką na ustach. Taka wiosna zawitała w środę do Szkoły Podstawowej Nr 23 przy ul. Podzamcze w Lublinie. Maluchy z zerówek oraz uczniowie z klasy 2 d przygotowali dla szkolnych kolegów słoneczne przedstawienie. Nie zabrakło wierszyków, a także wiosennych piosenek.

W Przedszkolu Nr 42 przy ul. Przyjaźni w Lublinie

W Przedszkolu Nr 42 przy ul. Przyjaźni z okazji powitania wiosny odbyło się przedstawienie „Witaj wiosenko” w wykonaniu małych aktorów z przedszkolnego kółka teatralnego „Fiku-miku, witamy w przedszkolnym teatrzyku”. Potem był festiwal piosenki wiosennej, na którym przedszkolaki radośnie odśpiewały takie piosenki, jak: „Maszeruje wiosna”, „Pracowita wiosna” i „Wiosna w błękitnej sukience”. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w barwnym korowodzie uliczkami osiedla Przyjaźnie ze śpiewem oraz dźwiękiem grzechotek, kołatek i bębenków najmłodsi powitali długo wyczekiwaną wiosnę. (EM.K, BS, BCH)