Najmłodsi rysowali mistrzynie

Konkursowe jury postanowiło wyróżnić także pracę najmłodszej uczestniczki rysunkowej zabawy, 3-letniej Matyldy, która narysowała w akcji Dagmarę Nocuń, skrzydłową lubelskiej drużyny

Blisko 30 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Narysuj swoją ulubioną zawodniczkę”, zorganizowany przez klub mistrzyń Polski w piłce ręcznej, MKS Perła Lublin. Główną nagrodę w rysunkowej zabawie zdobyła 13-letnia Blanka, która wykonała przepiękny portret Weroniki Gawlik, bramkarki lubelskiej drużyny i reprezentacji Polski.


MKS zorganizował konkurs naprędce, chcąc, by dzieci, które w poniedziałek z powodu epidemii koronawirusa nie poszły do szkoły, dobrze wykorzystały czas spędzony w domu. Klub poprosił na swoim profilu na Facebooku by najmłodsi kibice narysowali swoją ulubioną zawodniczkę i zamieścili prace w komentarzach pod postem dotyczącym konkursu.

Dzieci nie zawiodły. Wpłynęło blisko 30 prac. Maluchy i nieco starsze dzieci malowały zawodniczki w akcji, a także ich portrety. Prace zrobiły ogromne wrażenie na konkursowym jury.

Główną nagrodę w rysunkowej zabawie: kubek, plakat z autografami zawodniczek i zeszyt MKS zdobyła 13-letnia Blanka, która niemal z fotograficzną wiernością wykonała portret Weroniki Gawlik, bramkarki zespołu mistrzyń kraju i reprezentacji Polski. Identycznym zestawem nagrodzona została także najmłodsza uczestniczka zabawy, 3-letnia Matylda, która narysowała w akcji Dagmarę Nocuń, skrzydłową lubelskiej drużyny.

Pozostali autorzy rysunków także otrzymają od klubu nagrody pocieszenia: plakaty z autografami i smycze. Odbiór nagród będzie możliwy, gdy biuro klubu będzie ponownie otwarte.

Jak zapewnia MKS Lublin, konkurs plastyczny to nie pierwsza i ostatnia niespodzianka dla najmłodszych w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Zaglądajcie na klubowy profil MKS na Facebooku!MAG

Główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez MKS Lublin zdobyła 13-letnia Blanka, która wykonała portret Weroniki Gawlik, bramkarki zespołu mistrzyń kraju i reprezentacji Polski