Najmniejsza gmina, najwięcej problemów

Paulina Suchań, radna powiatu chełmskiego, prosi o przyjrzenie się pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dubienkce. Jej zdaniem poradnia nie interweniuje tak, jak powinna. – Najmniejsza gmina – najwięcej problemów – komentuje z żartem starosta. Ale sprawa wydaje się być poważna.

Sprawę poradni radna Paulina Suchań poruszyła na czwartkowej Sesji Rady Powiatu Chełmskiego. – Jako nauczyciel współpracujący z poradnią w Dubience, nie będę oceniać jakości opinii tam wydawanych, ale myślę, że warto przyjrzeć się organizacji pracy tej poradni – mówiła.

Zdaniem radnej, szkoła, która ma problemy z uczniami, nie może za bardzo liczyć na szybką reakcję i pomoc poradni. Pracownicy poradni mieli bagatelizować np. publikowanie w internecie niepokojących treści, np. o tym, że uczeń chce sobie zrobić coś złego, bo publikowane były po godzinie 19. – Mówiąc, że nie powinniśmy się tym interesować, bo dzieje się to poza godzinami naszej pracy – mówiła radna. – Może poradnia sama jest bezradna? Szkoły czują się osamotnione w problemie. A zjawisko negatywnych myśli wśród dzieci narasta.

Radna uważa, że warto sprawdzić, co poradnie innego robią. skoro wizytę w szkole, której uczeń ma problemy, odkłada o kilka tygodni. Co się może przez taki czas się stać, jeśli dziecko ma takie myśli?

– Nie chcę oceniać niczyjej pracy, ale bardzo bym chciała, aby coś w tej kwestii się zmieniło – zakończyła radna.

– Dubienka to najmniejsza gmina a najwięcej z nią problemów. 95 procent skarg, donosów i listów dotyczy Dubienki – skomentował Piotr Deniszczuk, starosta chełmski. – Poradnia funkcjonowała do tej pory w miarę przyzwoicie, ale przyjrzymy się jej pracy i wszystkim poradniom na terenie powiatu.

Okazuje się, że część gmin korzysta z poradni miejskich, za co powiat musi płacić. Starosta chce sprawdzić czy warto powołać jeszcze jedną poradnię, żeby nie korzystać z miejskich placówek. Oprócz tej z Dubienki powiat ma jeszcze poradnię w Rejowcu Fabrycznym. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here