Najpiękniejszy turniej w roku

Juniorki Avii Świdnik zajęły trzecie miejsce w mini turnieju dla ekip „średnich” wiekiem bądź zaawansowaniem

Już po raz szósty lubelskie Perły zaprosiły panie do gry w piłkę nożną z okazji Dnia Spódnicy. W turnieju, który odbył się 30 października na Orliku przy ul. Rycerskiej, wystąpiło osiem zespołów, w sumie aż 65 piłkarek. Zawody miały na celu nie tylko sportową rywalizację, ale przede wszystkim podkreślenie wagi wykonywania przez panie profilaktycznych badań w kierunku raka piersi.

Znakiem rozpoznawczym wszystkich drużyn biorących udział w piłkarskiej zabawie były oczywiście spódnice.

W pierwszym z sześciu rozegranych spotkań zmierzyły się najmłodsze piłkarki, Perełki z roczników 2010-2008, z reprezentacją Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej z Radawca Dużego. Podopieczne Moniki Sito okazały się bardzo dobrze zorganizowaną drużyną i pewnie (4:0) zwyciężyły młode lublinianki, chociaż te parę razy były bardzo bliskie strzelenia honorowej bramki.

Drugą część zawodów stanowił mini turniej ekip „średnich” wiekiem bądź zaawansowaniem. W tej grupie najlepsze okazały się Perełki z roczników 2007-2005, które najpierw odprawiły z kwitkiem juniorki Avii Świdnik (5:2), a następnie w finale wygrały 10:4 z zespołem Perły Amatorki. W meczu o 3. miejsce juniorki ze Świdnika zwyciężyły rekreacyjną drużyna Wstań z kanapy 5:0.

Ostatni, szósty, mecz turnieju był przysłowiową “wisienką na torcie”. Naprzeciw siebie stanęły ligowy zespół Pereł oraz drużyna Dream Team, ubrana w symboliczny, korespondujący z akcją „Breast Fest-zaświećmy Lublin na różowo #walczymy z rakiem piersi” róż. „Różowy” zespół był wyjątkowo ciekawy, bo tworzyły go byłe lub aktualne piłkarki różnych klubów z regionu m.in. LKS Wierzchowiska, Motor Lublin, Sybilla Puławy, Zawisza Garbów czy Perła Mełgiew.

Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, co udowadnia że spódnice nie są żadną przeszkodą w prezentacji piłkarskiego kunsztu i zakończyło się remisem 3:3. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here