Najpierw oświadczenie, potem wnioski

Od poniedziałku, 2 marca, rolnicy prowadzący małe gospodarstwa będą mogli składać oświadczenia zamiast e-wniosków o płatności bezpośrednie na 2020 rok. Pod warunkiem, że uprawiają to samo, co w ubiegłym roku.

Tradycyjnie w marcu rusza kampania dopłat bezpośrednich. Od 15 marca do 15 maja rolnicy będą mogli składać e-wnioski o dopłaty. A wcześniej, bo już od poniedziałku (2 marca), rolnicy prowadzący małe gospodarstwa mogą składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

Oświadczenia mogą składać rolnicy, którzy zadeklarowali we wniosku złożonym w 2019 r. powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i chcą ubiegać się o te same płatności, co w roku minionym oraz wnioskowali wyłącznie o: jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu, ONW, pomoc na zalesienie.

Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2020. Wzór oświadczenia będzie dostępny na stronie www ARiMR. Termin składania dokumentów mija 15 kwietnia. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here