Najpierw parkingi, potem asfalt

Sama wymiana nakładki asfaltowej nic nie da, bo drogowcy muszą także przebudować parkingi. Remont ul. Droga Męczenników Majdanka, którego domagają się mieszkańcy, tani więc nie będzie…

Nawierzchnia ul. Droga Męczenników Majdanka z każdym rokiem coraz bardziej wymaga remontu. Łatanie dziur na niewiele się zdaje. Kierowcy mają dosyć jeżdżenia po nierównościach. Apelują o remont, tym bardziej, że w tym roku ma rozpocząć się przebudowa skrzyżowania ulic Droga Męczenników Majdanka i Lwowskiej.

– Ulica jest bardzo ruchliwa, korzystają z niej mieszkańcy osiedli XXX-lecia i Kościuszki – mówi nasz czytelnik. – Komfort jazdy jest beznadziejny. Drogowcy połatają dziury, a po kilku dniach tworzą się nowe, zwłaszcza po bokach. I tak jest przez cały rok. Najwyższa pora, by ktoś odpowiedzialny za drogi w mieście pochylił się nad tym problemem. Szkoda, że nie pomyślano, aby przy okazji przebudowy skrzyżowania, wyremontować też ul. Droga Męczenników Majdanka – dodaje czytelnik.

Okazuje się, że remont tej ulicy to dość skomplikowana sprawa. – Znam doskonale stan techniczny ul. Droga Męczenników Majdanka i też uważam, że trzeba wymienić nawierzchnię asfaltową – przekonuje Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Jeśli mielibyśmy brać pod uwagę wykonanie tylko nowej nakładki, ta ulica jest w pierwszej trójce dróg w mieście, które należy pilnie wyremontować. Ale sama nakładka problemu nie załatwi. Wzdłuż ulicy, po obu jej stronach są parkingi. Po ułożeniu nowego asfaltu, woda będzie je zalewała. W pierwszej kolejności musimy zatem wyremontować miejsca parkingowe. W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego odnawiamy jedną z zatok autobusowych. Być może w następnym uda się kolejną. Dopiero gdy naprawimy parkingi, tak by woda spływała na drogę, będziemy mogli zabrać się za wymianę nawierzchni asfaltowej.

Zarząd Dróg Miejskich szacuje, że wszystkie prace remontowe przy ul. Droga Męczenników Majdanka, mogą pochłonąć nawet 600 tys. zł. – Dziś takiej kwoty w budżecie miasta nie mamy – podkreśla Tomasik. – Jednak ta ulica jest w naszych planach i jeśli tylko pojawiłyby się dodatkowe fundusze, bądź oszczędności po przetargach, będziemy starali się ją wyremontować. (s)