Najpierw rondo

Czy piłkarze i kibice Unii Rejowiec doczekają się w końcu obiecanego oświetlenia na stadionie i krzesełek na trybunach? – Robimy rozeznanie w cenach i jest szansa na to, że w tym roku zrealizujemy te inwestycje – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. Miasto właśnie rusza z remontem otoczenia stadionu, przy którym powstanie jedyne w miasteczku rondo.


Temat oświetlenia boiska i nowych trybun powrócił podczas ostatniej sesji rady miasta. O montaż lamp i krzesełek pytał radny Zbigniew Rumiński, który jest jednocześnie prezesem Unii Rejowiec. Ale od dawna pytają o to i kibice. – W mniejszych gminach, jak chociażby Ruda-Huta, są fajne krzesełka przy stadionie a u nas takie stare ławki – mówili. – Skoro jesteśmy już miastem, wypadałoby o takie rzeczy zadbać. Burmistrz obiecywał nam to już dawno.

– Co pewien czas poruszamy te kwestie, bo przez brak oświetlenia musieliśmy wozić zawodników na popołudniowe treningi do Rejowca Fabrycznego, a teraz do Krupego – mówi prezes. – Dostałem obietnicę, że inwestycje zostaną wpisane do budżetu na bieżący rok.

Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca, przyznaje, że oświetlenie i krzesełka planowane były już wcześniej. – Mieliśmy nadzieję, że lampy przy stadionie ustawimy przy okazji wymiany całego oświetlenia w Rejowcu, ale nie udało się tego zrealizować do tej pory – mówi. – Dlatego nie będziemy już czekać.

Burmistrz robił też rozeznanie w sprawie krzesełek dla kibiców. – Zestaw stu siedzisk z utwardzeniem terenu i montażem może kosztować około 40 tys. zł – mówi. – Może nie są to duże pieniądze w skali budżetu miasteczka, ale mieliśmy do tej pory inne potrzeby.

W tym roku gmina planuje spore inwestycje w okolicy stadionu. Pozyskała ponad 320 tys. zł na remont ulicy Zwierzyńskiego z miejscami parkingowymi i rondem przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną. – Prace przygotowawcze już rozpoczęliśmy – mówi burmistrz. – Drzewa przy kapliczce zostały wycięte. Lada moment przeniesiemy krzyż i przesuniemy ogrodzenie bliżej budynku biblioteki, tak by zrobić miejsce na rondo.

W planach jest też remont sztucznej nawierzchni bieżni wokół boiska. Bo chociaż gmina kilka lat temu pozyskała pieniądze na jej położenie w kilku miejscach jest zniszczona. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here