Najpierw życzenia, a potem informacja o rozstaniu

LKPS Lublin poinformował o rozstaniu z Szymonem Pałką na swoim profilu na Facebooku 11 maja, w dniu urodzin zawodnika

LKPS Lublin złożył 11 maja na swoim profilu na Facebooku życzenia urodzinowe Szymonowi Pałce, po czym poinformował, że zabraknie go w zespole na sezon 2020/2021!


Nasz redakcyjny kolega Krzysztof Basiński w komentarzu pod postem ironicznie pogratulował klubowi wyczucia. – Trzeba mieć tupet najpierw złożyć zawodnikowi życzenia z okazji urodzin, a następnie ogłosić całemu światu, że nie będzie już grał w drużynie. W pierwotnej wersji użyłem może nawet zbyt mocnych słów: „wyrzucamy go z klubu” – mówi nasz dziennikarz.

LKPS także odniósł się do komentarza: „Skąd wniosek, że Szymon został wyrzucony z Klubu? Powyższa decyzja została podyktowana dalszymi planami życiowymi Szymona, o które może Pan zapytać samego zainteresowanego. My w dalszym ciągu kibicujemy Szymonowi i życzymy mu jak najlepiej, każdego dnia ;)”

Red. Basiński zapytał zatem Szymona Pałkę, czy ten nie chciał grać dalej w LKPS i czy jego plany życiowe związane są może z grą w najwyższej klasie rozgrywkowej, skoro nie chciał już grać w drużynie, która w kolejnym sezonie ma przecież bić się o awans?

– Co do sytuacji z klubem, to mówiąc w dużym skrócie, nie doszliśmy do porozumienia – odpowiedział siatkarz. – Jeśli chodzi o moją przyszłość, to żaden klub z Plus Ligi się do mnie jeszcze nie zgłosił, więc przyszłość wiąże z pracą zawodową. A prywatnie, urodziny to też zwykły dzień w roku, więc tak jak pisałem, nie uraziła mnie ta informacja, a czy było to zrobione ze smakiem, to już każdy sobie oceni – dodał siatkarz, który dołączył do drużyny LUK Politechnika Lublin przed kampanią 2018/2019 i wraz z lubelskim klubem wywalczył awans do I ligi, będąc przy tym ostoją zespołu w przyjęciu.

W rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi w połowie sezonu zastąpił na pozycji libero kontuzjowanego Rafała Cabaja. Jak podkreśla klub na swojej stronie internetowej: „Szymon wywiązał się ze swojej roli znakomicie, co potwierdził chociażby świetny występ przeciwko Stali Nysa. Ponadto 26-latek zgarnął w minionym sezonie także statuetkę MVP po wygranym meczu z SMS-em PZPS I Spała, notując przy tym skuteczność w ataku na poziomie 88%.” MAG