Najważniejsze, by Kuba wygrał z chorobą!

Kuba Krawiec pozuje do zdjęcia z KS Lublin, zwycięzcami turnieju. Lubelski zespół występował w składzie: Marcin Mańka - Modest Boguszewski, Robert Chmura, Tomasz Kamiński, Tomasz Brzyski, Konrad Zieliński, Maciek Sebastianiuk, Paweł Bugała, Piotr Bielak i Zbigniew Grzesiak

Oldboje z całej Polski wzięli udział w Lublinie w charytatywnym turnieju piłkarskim, z którego dochód został w całości przeznaczony na leczenie Kuby Krawca, młodego futbolisty  Lublinianki, który zmaga się z glejakiem mózgu.


Inicjatorem turnieju i pomocy 16-latkowi, u którego w grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano ciężką chorobę jest Piotr Bielak, znakomity przed laty piłkarz, obecnie trener. 45-latek, mistrz Europy U-16 z 1993 roku, zawodnik ekstraklasowych: Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Pogoń Szczecin i Podbeskidzie Bielsko-Biała założył zbiórkę pieniężną na profilu pomagam.pl/866mhc, a teraz zaprosił do udziału w zawodach kolegów-piłkarzy z całego kraju. Charytatywny turniej oldbojów zakończył się wygraną KS Lublin, który w finale pokonał Polonię Warszawa 4:0. Trzecie miejsce przypadło wspólnie Górnikowi Łęczna oraz Lubliniance, w barwach których zagrali między innymi byli reprezentanci Polski, mistrzowie Polski z Legią Warszawa – Grzegorz Bronowicki i Tomasz Brzyski.

Najlepszym bramkarzem zmagań został Piotr Michalik z Polonii, najlepszym piłkarzem kolejny z byłych reprezentantów Polski biorący udział w turnieju Marcin Burkhardt z Jagiellonii Białystok, a królem strzelców Zbigniew Grzesiak z KS Lublin (siedem goli).

Podczas turnieju udało się zebrać 4712,71 zł. Ponadto wcześniejsze wpłaty za udział na  https://pomagam.pl/866mhc  wyniosły  5150 zł. – Łącznie o 9862,71 zł powiększyliśmy zbiórkę dla Kuby – cieszy się Piotr Bielak. Dzięki turniejowi  organizatorom udało się nawiązać również  współpracę z Nestlé Polska S.A. – Otrzymaliśmy kilka palet pokarmów dla psów i kotów. Okazało się że wśród zwolenników piłki nożnej jest mnóstwo miłośników zwierząt. Nie zabrakło też produktów dla dzieci. Nestlé Polska S.A. przekazała dodatkowo pięć palet o wartości ponad 20 tys. zł.

Odebrane czekają na pierwsze mecze lubelskich drużyn w nowym sezonie. Podczas pierwszych spotkań na  stadionach Motoru i Lublinianki będziemy rozdawać za darmo Płatki Owsiane Nesvita. W zamian liczymy, że środowisko piłkarskie wesprze Kubę wrzucając coś do puszek, które trafią bezpośrednio do rodziców – dodaje Piotr Bielak i dziękuję za wsparcie instytucjom i sponsorom, którzy zdecydowali się pomóc 16-latkowi: Urzędowi Miasta w Lublinie, Lubelskie Smakuj Życie, TBV, Ekogwarancji, MOST Lublin, HAP, PPMB, 3TOP, Bempresa, QUAY, Padbud, WSSP i Top-Gips. BAS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here