Największe szanse na medale mają juniorki i Kacper Berejowski

Trenerzy Rafał i Krzysztof Boryc po piątkowym treningu z częścią reprezentantów lubelskiego Sokoła, którzy od czwartku do niedzieli będą rywalizowali w Siedlcach w Mistrzostwach Europy w sumo

W najbliższy czwartek (22 lipca) w Siedlcach rozpoczną się Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w sumo. W zawodach wystartuje liczna reprezentacja Polski, której trzon stanowić będą reprezentanci lubelskiego Sokoła.


W mistrzostwach rywalizować będzie aż siedmioro podopiecznych Krzysztofa i Rafała Boryców. W gronie kadetów w zawodach zobaczymy: Martynę Kłodę (45 kg), Karola Ostrowskiego (50 kg) i Kacpra Berejowskiego (55 kg), a wśród juniorów: Reginę Watras (60 kg), Dominikę Buss (60 kg), Wiktorię Chołodowską (65 kg) oraz Ireneusza Głowackiego (55 kg).

– Największe nadzieje medalowe wiążemy z juniorkami Reginą Watras, Dominiką Buss i Wiktorią Chołodowską oraz Kacprem Berejowskim. To wielokrotni medaliści Mistrzostw Europy w sumo w kategorii dzieci, młodzików, kadetów. Na medale z pewnością stać też pozostałą trójkę, wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w Sumo w kategoriach młodzieżowych – mówi trener Krzysztof Boryc.

Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Reprezentanci Sokoła udział w zawodach wezmą dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz Samorządu Województwa Lubelskiego. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here