Nakręceni

W 2021 roku prawie 5 ton nakrętek wrzucono do rozstawionych w Chełmie koszy w kształcie serc. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży pomogą niepełnosprawnym osobom.


W sierpniu 2020 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Chełmie rozstawiło w mieście 4 czerwone kosze w kształcie serca, tzw. nakrętkomaty. Spółka podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Towarzystwo Przyjaciół Chełma w ramach zainicjowanej przez to stowarzyszenie akcji pod nazwą „Nakręcamy Chełm”. W 2021 r. odebrano z koszy 4960 kg nakrętek, dzięki czemu pozyskano ponad 8 000 zł. Zebraną kwotę przekazano na rzecz potrzebujących chełmian.

– Przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar charytatywny – pomoc osobom niepełnosprawnym – informują w MPGK Chełm. – Dziękujemy za tak liczne włączenie się w zbiórkę plastikowych korków. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności. Wasz gest pomoże w zmaganiu się z chorobą i niepełnosprawnością. Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek do naszych koszy zlokalizowanych przy Chełmskim Domu Kultury, przy Chełmskim Parku Wodnym, w Parku Międzyosiedlowym XXX-lecia, na deptaku obok apteki. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here