Nałkowskich gładka jak stół

Ulica Nałkowskich od dawna upominała się o remont

Prawie 1,2 mln złotych będzie kosztować remont będącego w złym stanie odcinka ulicy Nałkowskich między Romera a Żeglarską. Miasto już wybrało wykonawcę. Z nowej jezdni i chodnika kierowcy oraz piesi skorzystają w czerwcu przyszłego roku.

Na wykonanie inwestycji miasto zamierzało maksymalnie wydać 1,5 mln złotych. Do ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Mostów przetargu stanęły cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które zaproponowało niespełna 1,2 mln złotych i ta firma zwyciężyła. Około 1,3 mln złotych zażyczyło sobie konsorcjum, w którego skład wchodzą Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz spółka Altor z Mińska Mazowieckiego. Prawie 1,5 mln złotych oczekiwało konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB. Najdroższą, opiewającą na prawie 1,6 mln złotych ofertę, złożył pruszkowski Strabag.

Wyremontowany zostanie mający ponad kilometr długości odcinek Nałkowskich między Romera a Żeglarską.

– Drogowcy zdejmą starą warstwę jezdni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Remont przejdzie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami – wylicza Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Remont obejmie też zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni.

Prace na Nałkowskich mają się zakończyć pod koniec maja przyszłego roku. Zanim ruszą, zwycięska firma będzie musiała opracować dokumentację projektową. Będzie miała na to miesiąc od dnia zawarcia umowy.

Całkowita długość ulicy Nałkowskich wynosi około 2,7 km. Arteria łączy ul. Żeglarską i Zalew Zemborzycki z ul. Romera i Diamentową.

GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here