Napadli na nieletnich

Trzej mężczyźni w wieku od 17 do 26 lat, w tym dwaj mieszkańcy Krasnegostawu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Policja podejrzewa ich o dokonanie rozboju oraz kradzieży rozbójniczej na dwóch nastolatkach. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło 19 marca. Do krasnostawskiej policji wpłynęło zgłoszenie o bójce pomiędzy kilkoma mężczyznami. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazane miejsce, gdzie zatrzymali trzech mężczyzn: 24-latka oraz dwóch mieszkańców Krasnegostawu w wieku 17 i 26 lat. Zatrzymani mieli bić i kopać po całym ciele dwóch nastolatków, dokonując rozboju na 15-latku i kradzieży rozbójniczej na jego 14-letnim koledze. Napastnicy jednemu z nich zabrali portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz drobny sprzęt audio. Grozili nastolatkom użyciem przemocy.

Cała trójka została doprowadzona do prokuratury, gdzie zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania rozboju i kradzieży rozbójniczej na nieletnich. Dodatkowo 24-latek usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Sąd Rejonowy w Krasnymstawie przychylił się do wniosku prokuratora oraz policji i zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12. (s, fot: KPP Krasnystaw)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here