Napastował dziewczynki. Trafił do psychiatryka

Do Instytutu Psychiatrii i Neurologii Kliniki Psychiatrii Sądowej w Warszawie trafił 33-letni krasnostawianin, który pod koniec 2017 r. napastował seksualnie dwie małoletnie dziewczynki.

25 listopada 2017 r. w Krasnymstawie ktoś napastował dwie małoletnie dziewczynki. Zboczeniec śledził je jakiś czas, a gdy te weszły do klatek w jednym z bloków, zaatakował. Łapał dziewczynki za pośladki, obmacywał chcąc zaspokoić swe chore żądze. Napastnika na szczęście szybko udało się ustalić. Okazało się, że to 33-letni Grzegorz S., podopieczny jednego z domów opieki w Krasnymstawie.

Do dziś jego zdjęcie można znaleźć na stronie internetowej Środowiskowego Domu Samopomocy. Po wydarzeniach z listopada 2017 r. S. usłyszał zarzut zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia, poddany został też obserwacji psychiatrycznej. Okazało się, że jest niepoczytalny. Od 13 lipca 2018 r. przebywa w Instytucie Psychiatrii i Neurologii Kliniki Psychiatrii Sądowej w Warszawie. Jego zdjęcie widnieje w rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym. (kg)