Naprawiają gruntówki

W ubiegłym tygodniu w gminie Wojsławice ruszyły remonty gruntówek. Utwardzono m.in. drogi do Starego Majdanu i Majdaniu Kukawieckiego, które ucierpiały podczas ubiegłorocznych ulew.

– Remonty tych dróg realizujemy we własnym zakresie. Odpowiednio się do tego przygotowaliśmy. W ubiegłym roku gmina kupiła koparko-ładowarkę, a dwa lata temu strażackiego stara, wycofanego ze służby, którego pracownicy urzędu gminy przystosowali do funkcji wywrotki transportowej i rozściełacza kamienia.

Z kolei walec został przystosowany do transportu na różne odległości i służy nam aktualnie do utwardzania dróg. Robimy to w takiej technologii, że kamień jest równomiernie rozścielany na drodze i zwałowany. Przynosi to lepsze efekty; droga jest trwalsza i w miarę równa. Zakupiliśmy 1200 ton kamienia i sukcesywnie remontujemy drogi w różnych miejscowościach – mówi wójt gminy Wojsławice, Henryk Gołębiowski.

W ubiegłym tygodniu prace prowadzone były m.in. w Majdanie Ostrowskim; utwardzono również drogi do Starego Majdaniu i Majdanu Kukawieckiego, które zostały zniszczone podczas ubiegłorocznych ulew. Usunięto zakrzaczenia przy drodze Partyzancka Kolonia – Nowy Majdan. Prace wykonały osoby przyjęte przez urząd gminy w ramach robót publicznych. W kolejnych dniach, jak zapowiada wójt, będą one skierowane do remontów przy gminnych budynkach. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here