Mieli narkotyki, wpadli przez akumulator

To ci klops. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania dwóch mieszkańców gminy Fajsławic podejrzanych o kradzież akumulatora, policjanci znaleźli… amfetaminę i marihuanę.

We wtorek krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży akumulatora oraz panelu do radia z samochodu marki nissan. Zgłaszająca oszacowała straty na 550 zł. – Zdarzenie miało miejsce poprzedniej nocy, a pojazd, z którego sprawcy dokonali kradzieży, zaparkowany był w rejonie sklepów w Fajsławicach – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili i zatrzymali sprawców włamania. Okazali się nimi dwaj 18-latkowie z gminy Fajsławice. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania mundurowi odzyskali skradzione przedmioty, ale nie tylko…
– Ponadto u jednego z nich odkryto amfetaminę, a u drugiego marihuanę – dodaje Wasilewski. Obydwaj 18-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie zabronionych substancji i czy nie udzielali ich innym osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy. (kg)