Narozrabiała…

O sporym szczęściu mogą mówić uczestnicy zdarzenia, do którego doszło na obwodnicy Piask. 44-latka kierująca fiatem seicento zatrzymała się na drodze ekspresowej i otworzyła drzwi swojego auta. Wjechała w nie omijająca pojazd ciężarówka, a oderwany z niej element uszkodził kolejny nadjeżdżający samochód. Jak się okazało sprawczyni tej kolizji była nietrzeźwa, a kilkadziesiąt minut wcześniej narozrabiała również w Piaskach Wielkich.

W niedzielę (10 stycznia) przed godz. 7 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Piask. Jak ustalili policjanci, jadąca fiatem seicento 44-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich zatrzymała się na prawym pasie ekspresówki, a następnie otworzyła drzwi, w które chwilę później uderzyła ciężarówka omijająca fiata. W wyniku uderzenia oderwany element auta ciężarowego uszkodził szybę przednią kolejnego nadjeżdżającego pojazdu.

– Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci poddali 44-latkę badaniu alkomatem, który wskazał ponad 2 promile alkoholu – informowała asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

To nie jedyne zdarzenie spowodowane przez 44-latkę. Tego samego dnia przed godziną 9, policja otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Piaski Wielkie nieznany pojazd uszkodził skrzynkę elektryczną. Na miejscu widoczne były ślady opon, obudowa lusterka oraz tablica rejestracyjna. Jak się później okazało, elementy pojazdu pochodziły z samochodu biorącego udział w zdarzeniu na obwodnicy Piask. Świadkowie zeznali, że do kolizji doszło około godziny 5 rano.

Sprawczyni grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here