Narty, rowery i cztery treningi punktowane

Wiemy już, jak do kolejnego sezonu w PGE Ekstralidze przygotowywać się będą żużlowcy Speed Car Motoru Lublin. W ubiegłym tygodniu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w hotelu Arche lubelski klub przedstawił szczegółowy plan przygotowań.


W spotkaniu udział wzięli niemal wszyscy zawodnicy, którzy w sezonie 2020 reprezentować będą w rozgrywkach ligowych barwy Speed Motoru Motoru. Zabrakło jedynie Duńczyka Mikkela Michelsena.

Na razie zawodnicy będą trenowali indywidualnie. Przygotowania na dobre ruszą dopiero w lutym. Zespół weźmie udział w aż trzech zgrupowaniach. Od 14 do 19 lutego motorowcy przebywać będą we włoskich Dolomitach, gdzie – podobnie jak przed rokiem – będą szusować na nartach.

Z Włoch udadzą się do Hiszpanii. Od 19 do 26 lutego będą trenować tam na …rowerach pod okiem Andrzeja Sypytkowskiego, byłego wicemistrza olimpijskiego.

Od 7 do 10 marca drużyna weźmie udział w zgrupowaniu w słoweńskim Krsko.

– Tam, mam nadzieję, będziemy mogli przeprowadzić pierwsze jazdy – zdradził podczas konferencji Maciej Kuciapa, trener Speed Car Motoru.

Po powrocie z Bałkanów „Koziołków” czekać będą cztery mecze kontrolne z zespołami z zaplecza ekstraligi. 14-15 marca motorowcy zmierzą się z eWinner Apatorem Toruń, natomiast 21 i 22 marca z Unią Tarnów.

Nowy sezon w PGE Ekstralidze rozpocznie się w kwietniu. Terminarz rozgrywek poznamy w najbliższą środę. Piątkowe mecz podobnie jak w poprzednim sezonie, pokazywać będzie na żywo Eleven Sports, z kolei niedzielne spotkania – nSport+. BAS