Nasi akademicy wygrali klasyfikację punktową!

Lekkoatleci AZS UMCS gościli w czwartek w ratuszu, gdzie podczas sesji Rady Miasta otrzymali list gratulacyjny od prezydenta Krzysztofa Żuka za znakomity występ w mistrzostwach Polski. W rewanżu prezydent otrzymał pamiątkowy złoty medal

O 96. PZLA Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce obszernie pisaliśmy już w przednim wydaniu tygodnia. Dziś wracamy jeszcze do jakże udanej imprezy dla reprezentantów AZS UMCS Lublin!

Ostatni dzień zawodów (z uwagi na wcześniejsze zamknięcie numeru nie mogliśmy napisać o rywalizacji w tym dniu) był zdecydowanie najlepszym w wykonaniu lekkoatletów z Lublina. Zielono-biali stawali na podium aż pięciokrotnie, z czego aż trzy razy na jego najwyższym stopniu. 100 metrów przez płotki wygrała Karolina  Kołeczek. Podopieczna trenera Piotra Maruszewskiego, co prawda nie złamała bariery 13 sekund, ale czas 13.04 był wystarczający, żeby spokojnie sięgnąć po swój siódmy tytuł mistrzowski!

Bezkonkurencyjna była także kulomiotka Paulina Guba. Mistrzyni Europy z Berlina z 2018 roku, w najdalszej konkursowej próbie pchnęła kulę na odległość 18.09 metra, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Również po złoto w konkursie rzutu dyskiem sięgnęła Daria Zabawska, która do Włocławka podobnie jak dwie powyższe medalistki, pojechała w roli liderki krajowych tabel. Rzut na wagę tytułu oddała już w pierwszym podejściu, gdy uzyskała 55.28 metra.

Pozostałe dwa medale to dorobek niezawodnych sztafet 4×400 metrów. Mikołaj Kotyra, Cezary Mirosław, Karol Kania i Andrzej Jaros wynikiem 3:11.48 zdobyli srebro, przegrywając złoto z ekipą z Łodzi zaledwie o 0.08 sekundy. Panie: Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Natalia Pietruczuk oraz Małgorzata Hołub-Kowalik wywalczyły brąz (3:38.31).

AZS UMCS Lublin z dorobkiem 660 punktów zwyciężył w klasyfikacji punktowej mistrzostw, o 35 pkt.  wyprzedzając AZS-AWF Katowice.

W klasyfikacji medalowej AZS UMCS z 10 krążkami (4-4-2) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Wygrało Podlasie Białystok (6-2-0) przed AZS AWF Katowice (5-5-2).