Nasi bez straty seta

LUK Politechnika w efektownym stylu pokonała w sobotę u siebie BAS Białystok i wciąż pozostaje jedynym zespołem w lidze bez straty seta

Miniony weekend był niezwykle udany dla naszych zespołów występujących w siatkarskiej TAURON 1. Lidze. Zarówno Polski Cukier Avia Świdnik, jak i LUK Politechnika, mecze u siebie wygrywały bez straty choćby seta.

Świdniczanie w spotkaniu ligowych beniaminków, rozgrywanym w ramach 6. kolejki pokonali Olimpię Sulęcin. Goście, którzy powrócili do rywalizacji na pierwszoligowych parkietach po kilku tygodniach przerwy spowodowanej potwierdzonymi przypadkami koronawirusa tylko w pierwszym secie dotrzymywali kroku miejscowym. Mieli nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystali.

Większa cierpliwość w grze świdniczan sprawiła, że to oni wygrali na przewagi 26:24. Najpierw asa serwisowego na stronę rywali posłał Artur Sługocki, MVP sobotniego meczu, a chwilę później Damian Boruch blokiem zatrzymał atak Turka na lewym skrzydle.

LUK Politechnika w sobotę rozegrała z BAS Białystok mecz awansem z 28. kolejki. Faworyt nie zawiódł. Potyczka trwała 86 minut, a gospodarze pozwolili rywalom na zdobycie w trzech partiach łącznie zaledwie 46 punktów. MVP spotkania został wybrany Jakub Wachnik. MAG