Nasi juniorzy liczą na wsparcie kibiców

Najlepsi młodzi żużlowcy globu zjadą w najbliższą sobotę do Lublina. 22 czerwca na torze przy Al. Zygmuntowskich odbędą się zawody FIM Speedway U21 World Championship – Bogdanka 1st Round, czyli pierwszy z trzech finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W zawodach wystąpi aż trzech reprezentantów Speed Car Motoru: Robert Lambert, Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow.

Stawka tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów jest imponująca. Na torze w Lublinie pojawi się sześciu reprezentantów Polski, z obrońcą tytułu – Bartoszem Smektałą oraz mistrzem świata z 2018 roku – Maksymem Drabikiem na czele. Wśród faworytów do zwycięstwa są również zawodnicy Speed Car Motoru, a największe szanse wydaje się mieć Robert Lambert, brązowy medalista IMŚJ 2018, uczestnik cyklu Grand Prix.

– Przez całą zimę ciężko pracowałem, żeby być w formie, więc nie boję się żadnych wyzwań w tym sezonie – mówił nie tak dawno Robert Lambert, który przed swoją publicznością, na domowym torze, z pewnością liczyć się będzie w walce o miejsce na podium.

O tym, że Lublin jest najlepszym miejscem do rozegrania pierwszego finału rywalizacji najlepszych juniorów świata nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Swoje zdanie na ten temat ma Grzegorz Zengota, były uczestnik zmagań IMŚJ, a obecnie przechodzący rekonwalescencję po kontuzji zawodnik Speed Caru Motoru Lublin.

– Poznałem już w pewnym stopniu Lublin i mam bardzo pozytywne wrażenia. Uważam, że miasto żyje żużlem, a kibice strasznie emocjonują się wszystkimi sprawami i startami swoich zawodników – mówi Zengi. – Myślę, że ten finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów to dla miasta kontynuacja wcześniejszej polityki żużlowej i kolejny krok, żeby w przyszłości budować jeszcze większe rzeczy. Lubelscy kibice reagują bardzo żywiołowo, dlatego miasto będzie organizowało tego typu imprezy z wielką chęcią. Nie robi się przecież takich wydarzeń dla pustych trybun, tylko dla publiczności, która może zapełnić stadion.

Na to liczą organizatorzy i zapraszają 22 czerwca o godz. 17:30, na stadion przy Alejach Zygmuntowskich.

Bilety są jeszcze w sprzedaży, a nabyć je można za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik i Media Markt. Ceny wejściówek: 30 zł – bilet normalny, 20 zł – bilet ulgowy, 150 zł – bilet VIP, 70 zł – bilet na trybunę główną.

Lista startowa Bogdanka 1st Round:

1. #41 Frederik Jakobsen (Dania)
2. #201 Jan Kvech (Czechy)
3. #16 Wiktor Trofimow (Polska)
4. #27 Jaimon Lidsey (Australia)
5. #99 Rafał Karczmarz (Polska)
6. #133 Maksym Drabik (Polska)
7. #256 Dominik Moser (Niemcy)
8. #115 Bartosz Smektała (Polska
9. #117 Gleb Chugunov (Rosja
10. #124 Patrick Hansen (Dania)
11. #98 Nick Skorja (Słowenia)
12. #2 Jonas Jeppesen (Dania)
13. #4 Tim Sorensen (Dania)
14. #47 Wiktor Lampart (Polska)
15. #505 Robert Lambert (Wielka Brytania)
16. #415 Dominik Kubera (Polska)
17. #17 Kamil Nowacki (Polska)
18. #18 Mateusz Cierniak (Polska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here