Nasi stypendyści

To najlepsi z najlepszych! Ponad 70 uczniów z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego otrzymało stypendia z programów „Lubelskie wspiera uzdolnionych” oraz „Lubelska kuźnia talentów”.

W roku szkolnym 2016/17 województwo lubelskie realizuje dwa programy stypendialne. Pierwszy – „Lubelskie wspiera uzdolnionych” – skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mających świetne wyniki z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości. Drugi – „Lubelska kuźnia talentów” – skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych.
W ramach obu programów stypendia otrzymało ponad 70 uczniów z naszego regionu. Do czerwca przyszłego roku otrzymywać będą po 400 zł miesięcznie.
Przedstawiamy listę uczniów, którym przyznano stypendia w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017”:
z Chełma – Paulina Dadas, Magdalena Puk, Krzysztof Olęder, Karina Duliasz i Wojciech Żołnacz (Gimnazjum nr 1), Weronika Borowiec (Gimnazjum nr 8), Małgorzata Piekło, Anna Wójtowicz, Kamila Głąb, Monika Borowik i Weronika Gałan (III LO i ZSE).
Z powiatu chełmskiego – Łukasz Powaga, Zuzanna Izert, Jakub Grel, Martyna Oliferuk, Urszula Jeziorna, Karolina Demczuk, Dominika Suchonos, Emilia Dyczkowska, Martyna Kiszowara, Natalia Wrona, Zuzanna Kloc, Adrianna Zając i Igor Adamowicz (Gimnazjum w ZS w Sawinie), Zuzanna Winiarska (Gimnazjum w ZS w Wierzbicy), Iga Domińczuk, Dawid Masełko i Katarzyna Korzeniewska (Gimnazjum w ZSO w Dorohusku),
z Krasnegostawu – Julia Bobryk (Gimnazjum nr 1), Jakub Gadomski (Gimnazjum nr 3),
z powiatu krasnostawskiego – Izabela Bobel, Norbert Kaluźniak i Jakub Walczyński (ZS w Siennicy Nadolnej), Paweł Płatek, Aleksandra Kowalska, Olga Szałacha i Małgorzata Repeć (Gimnazjum w ZS w Izbicy), Joanna Daniluk (ZS w Krupem),
z Włodawy – Patrycja Barańska, Katarzyna Szwaj, Kaja Kościuk, Ada Makarewicz, Kinga Melańczuk, Michał Jarząbek, Julia Tułacz, Kajetan Dudzik, Nina Krzemińska i Alicja Borowska (Gimnazjum nr 1), Alexandra Knap, Mateusz Mutwicki i Marcin Brożek (Gimnazjum nr 2), Magdalena Adamiuk, Jakub Oszust, Krzysztof Buczyński i Tomasz Dyśko (II LO),
z powiatu włodawskiego – Elwira Bisko, Wiktoria Wojtiuk, Aleksandra Konieczna i Magdalena Błaszczuk (Gimnazjum w Woli Uhruskiej), Michał Jung i Kinga Brzozowiec (Gimnazjum w ZS w Urszulinie), Marcin Tabeński i Maria Piejko (Gimnazjum ZS w Starym Brusie), Patrycja Tokarska i Bartosz Wójtowicz i Klaudia Pawlik (Gimnazjum w Dubecznie).
A oto uczniowie z naszego regionu, którym przyznano stypendia w ramach programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”: Katarzyna Prokop z Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie, Łukasz Adamczak (ZSE i III LO w Chełmie), Tomasz Suprun (ZST w Chełmie), Marlena Janeczek i Łukasz Kaluźniak (ZSP w Krasnymstawie) oraz Kamil Samojluk (ZSCKR w Korolówce-Osadzie). (mg)

tomasz-suprun-copyJednym ze stypendystów programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” jest Tomasz Suprun, uczeń klasy IV Technikum Elektronicznego Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie,
– Tomek znalazł się w gronie 232 stypendystów – mówi Barbara Baluk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. – Jest dwukrotnym laureatem eliminacji okręgowych oraz finalistą centralnych olimpiad innowacji technicznych i wynalazczości. Cieszymy się bardzo z jego sukcesu. Tomek udowodnił, że ciężką i systematyczną pracą można osiągać w nauce wysokie wyniki.
W ramach otrzymanego stypendium Tomasz Suprun zamierza doposażyć własną pracownię elektroniczną, w której konkretyzują się jego nowatorskie projekty. (ptr)