Nasi wygrywają bez straty seta

Świdniczanie, po dłuższej przerwie spowodowanej koronawirusem, wrócili w sobotę do gry. W meczu beniaminków pokonali u siebie BAS Białystok

Miniony weekend był niezwykle udany dla naszych zespołów występujących w siatkarskiej Tauron 1. Lidze. Zarówno Polski Cukier Avia Świdnik, jak i LUK Politechnika wygrały mecze, nie tracąc seta!

Świdniczanie, którzy kilka dni temu wrócili do treningów po przymusowej przerwie spowodowanej zakażeniem kilku zawodników koronawirusem, w sobotę, w meczu beniaminków pokonali u siebie BAS Białystok. Dłuższa przerwa w rozgrywkach była dość dobrze widoczna w poczynaniach gospodarzy, zwłaszcza w końcówkach setów. Na szczęście zarówno w drugiej, jak i trzeciej partii w ostatnich akcjach gospodarze zachowali więcej zimnej krwi, wygrywając oba sety 25:23.

MVP został wybrany Bartłomiej Żywno.

Z kolei siatkarze LUK Politechniki wygrali na wyjeździe z Exact Systems Norwid Częstochowa. Rywale naszych akademików, podobnie jak świdniczanie z powodu koronawirusa mieli dłuższą przerwę w rozgrywkach. Częstochowianie powrócili do gry na pierwszoligowych parkietach po 27 dniach.

Miejscowi postawili się lublinianom jedynie w trzeciej partii, gdy poprawili swoją skuteczność w ataku. W końcówce prowadzili nawet 22:21. Skuteczny atak 26-letniego środkowego Konrada Stajera, a także jego blok pozwoliły Politechnice odzyskać prowadzenie. W ostatniej akcji Grzegorz Pająk, wybrany MVP spotkania szczelnym blokiem zatrzymał atak Jana Kopyścia i zespół z Lublina wygrał partię 25:22 i całe spotkanie 3:0.

Polski Cukier Avia Świdnik – BAS Białystok 3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

Bartłomiej Żywno – MVP sobotniego meczu z BAS Białystok.

Polski Cukier Avia: Żywno (13), Swodczyk (7), Rawiak (10), Walawender (2), Obermeler (10), Sługocki (4) Kuś (libero) oraz Wiktor Nowak (1), Kurek (8), Rećko (2).
BAS: Konrad Bączek (4), Kudrashou (9), Lesiuk (6), Abramowicz (5), Laskowski (1), Jankiewicz, Podborączyński (libero) oraz Tokajuk (5), Wnuk (5), Witkoś (1), Kacperkiewicz (4).

Exact Systems Norwid Częstochowa – LUK Politechnika Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 22:25)

LUK Politechnika pod Jasną Górą była bezlitosna dla gospodarzy

Norwid: Kryński (4), Usowicz (7), Mucha (3), Kogut (3), Szewczyk (10), Kowalski, Wasilewski (libero) oraz Walczak (7), Demcio (2), Kopyść (4), Franczak, Biliński i Cieślik (1).
LUK Politechnika: Wachnik (15), Romać (8), Sobala (6), Pająk (4), Stajer (8), Mehić (6), Majstorović (libero).

Pozostałe mecze 11. kolejki:

Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 16:25, 25:22, 20:25) * Olimpia Sulęcin – Krispol Września 0:3 (18:25, 21:25, 26:28) * ZAKSA Strzelce Opolskie – MCKiS Jaworzno 3:2 (25:22, 17:25, 23:25, 25:20, 16:14) * KPS Siedlce – Visła Bydgoszcz 2:3 (20:25, 25:20, 15:25, 25:21, 11:15) * spotkanie: Lechia Tomaszów Maz. – Mickiewicz Kluczbork odbędzie się 16 grudnia.

15. BAS 8 4 8-23

W następnej kolejce – 5 grudnia: Mickiewicz Kluczbork – Polski Cukier Avia (18:00) * LUK Politechnika – KPS Siedlce (20:00)