Następny przystanek „Liceum Unii Lubelskiej”

Przystanek, póki co, „Plac Wolności”

Radny Zbigniew Jurkowski wnioskuje o zmianę nazwy przystanku autobusowego przy placu Wolności na „Liceum Unii Lubelskiej”. – Ta zmiana, według mojej oceny, będzie dźwignią dla promocji Lublina – przekonuje.

Jak wyjaśnia radny Zbigniew Jurkowski, w interpelacji skierowanej do prezydenta Krzysztofa Żuka, swój wniosek o zmianę nazwy przystanku „Plac Wolności” na „Liceum Unii Lubelskiej”, które mieści się właśnie przy placu Wolności, gdzie zlokalizowany jest przystanek, poprzedził konsultacjami z mieszkańcami i absolwentami III LO, które w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swojej działalności.

– Taka zmiana skutkowałaby promocją jubileuszu oraz wydarzenia, jakim było podpisanie aktu Unii Lubelskiej w 1569 r. Wkrótce do Lublina wróci ruch turystyczny. Ta zmiana, według mojej oceny, będzie dźwignią dla promocji Lublina – przekonuje radny i dodaje, że szkołę ukończyło już ok. 13 tys. absolwentów, w których gronie są osoby mające wpływ na życie gospodarcze, polityczne i społeczne, z czego większość utrzymuje kontakt ze szkołą poprzez m.in. Stowarzyszenie Unia Absolwentów, a strona internetowa szkoły odnotowuje średnio 44 tys. wejść rocznie.

Radny czeka na pozytywną odpowiedź prezydenta. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here