Nastolatek stracił wszystko

Blisko 4 tysiące złotych stracił 17-latek z gminy Rejowiec Fabryczny, który padł ofiarą internetowego oszusta. Na platformie Vinted chłopak wystawił do sprzedaży używane buty sportowe, tzw. korki.


– W tej sprawie nawiązała z nim kontakt osoba, która chciała je kupić. Nastolatek na adres poczty internetowej otrzymał informację z instrukcją dotyczącą otrzymania płatności. Skorzystał z tego i zalogował się przez wskazaną stronę internetową do bankowości internetowej. Podał dane karty płatniczej i zatwierdzał kody autoryzacyjne. Po dokonaniu transakcji okazało się, że zamiast wpłaty na rachunek bankowy, nastąpiła wypłata. Ktoś, kto w ten sposób uzyskał nieuprawniony dostęp do konta, zrealizował przelew na blisko cztery tysiące złotych – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach internetowych. – Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji – przestrzega komisarz Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here