Nasz kryminalny wicemistrzem Polski

Policjant z wydziału kryminalnego Komendy Policji w Krasnymstawie zajął drugie miejsce w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Drużyna, którą reprezentował, w klasyfikacji generalnej zajęła 9 miejsce.

W Szkole Policji w Pile odbył się finał czwartego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. – Był on poprzedzony eliminacjami w komendach wojewódzkich – mówi Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji. – Właśnie wtedy drużyna złożona z czterech policjantów z Krasnegostawu zajęła pierwsze miejsce, dzięki czemu jako reprezentacja województwa lubelskiego pojechała do Piły – dodaje. W skład zespołu wchodził policjant służby dochodzeniowo-śledczej, służby operacyjno rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Podczas finału funkcjonariusze rywalizowali w następujących konkurencjach: test wiedzy zawodowej, wiedzy praktycznej, umiejętności na miejscu zdarzenia, umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Policjantów oceniano indywidualnie oraz drużynowo. – Doskonałymi umiejętnościami oraz wiedzą wykazał się policjant wydziału kryminalnego naszej komendy, który w klasyfikacji indywidualnej zajął drugie miejsce – informuje Wasilewski. Nazwiska wicemistrza Polski komenda nie ujawnia. Wysokie, piąte miejsce zajął nadkom. Albert Lipiński, który był kapitanem drużyny i reprezentantem z ramienia nadzoru. W klasyfikacji generalnej drużyna z Krasnegostawu uplasowała się na 9. pozycji. (k)