Nasz skansen doceniony

Lubelski skansen z nagrodą Traveller’s Choice 2020

Muzeum Wsi Lubelskiej zostało jednym z laureatów tegorocznej nagrody Traveller’s Choice. Nasz skansen znalazł się w gronie najlepiej ocenianych obiektów turystycznych na stronie TripAdvisor. Przypomnijmy, że zamknięte na początku listopada z powodu pandemii muzeum, znów jest otwarte dla zwiedzających.


Certyfikat jakości portalu turystycznego Traveller’s Choice przyznawany jest obiektom turystycznym na całym świecie, które sami turyści chwalą za atrakcyjność oferty i jakość świadczonych usług. Z wszystkich firm ocenianych na TripAdvisor na uzyskanie certyfikatu może liczyć tylko 10% z nich. W tym roku w tym wąskim gronie znalazł się lubelski skansen.

Muzeum Wsi Lubelskiej jest doceniane również na „krajowym podwórku”. Np. w 2014 roku zdobyło certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Muzeum, choć poświęcone jest prezentacji staropolskiej, wiejskiej architektury i kultury oraz kultywowaniu ludowych zwyczajów i tradycji ciągle uatrakcyjnia swoją ofertę wykorzystując nowoczesne technologie.

Ostatnio z myślą o osobach głuchych i niedosłyszących wyposażyło swoje wystawy stałe w filmy z tłumaczeniem na język migowy, które można pobrać skanując odpowiedni QR kod. Od początku okresu pandemii koronawirusa i przerw w otwarciu muzeum dla zwiedzających, oferuje również wirtualne spacery, które są częścią projektu „Tędy droga. Dostępność cyfrowa w Muzeum Wsi Lubelskiej”.

Skansen ponownie otwarty

Skansen, podobnie jak wszystkie muzea w kraju, był zamknięty od 7 listopada z powodu drugiej fali pandemii. Rząd na szczęście zmienił decyzję i pozwolił, by od 17 listopada, wszystkie muzea na wolnym powietrzu ponownie zostały otwarte. Na razie nie można jednak zwiedzać wnętrz muzealnych obiektów. Ale i bez tego nikt, kto zdecyduje się na wyprawę do skansenu nie powinien być zawiedziony.

– Spacery pośród urzekających jesiennych krajobrazów, oddech od zgiełku miasta i historia lubelskiej wsi na wyciągnięcie ręki – zapraszają pracownicy MWL, zachęcając dodatkowo obniżoną ceną biletów (12 zł normalny, 6 zł ulgowy, 30 zł rodzinny). Skansen można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-15:00 (ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem). Maksymilian Łuszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here