Nasza drogówka nie cacka się z piratami!

Policjanci wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej drogówki jednymi z najskuteczniejszych w województwie lubelskim w walce z piratami drogowymi. W pierwszym kwartale zatrzymali najwięcej praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym (w przeliczeniu na policjanta).

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie podsumował efekty pracy policjantów w pierwszym kwartale 2018 roku. Z policyjnych statystyk wynika, iż drogówka z Krasnegostawu wyróżnia się na tle innych powiatów. Jej funkcjonariusze w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku zatrzymali najwięcej praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej szybkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, w przeliczeniu na jednego policjanta. – Średnia wyniosła 2,85, co jest najwyższym wynikiem w województwie – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Łącznie za to przewinienie na terenie powiatu krasnostawskiego uprawnienia straciło 37 kierowców. W znacznej części było to w miejscach oznaczonych na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa – dodaje. Podobnie jest w przypadku fakultatywnych zatrzymań praw jazdy. W tym obszarze średnia 0,58 na policjanta plasuje krasnostawską komendę na czwartym miejscu w województwie. Średnio każdy policjant krasnostawskiej drogówki przebadał w pierwszym kwartale na zawartość alkoholu ponad 463 kierujących, co również jest jednym z wyższych wyników w województwie.

Aktywność mundurowych z Krasnegostawu bezsprzecznie przedłożyła się na poziom bezpieczeństwa na drogach powiatu. – W pierwszym kwartale odnotowano cztery wypadki drogowe, w których obrażenia odniosło 4 osoby. Nikt nie zginął – zauważa Wasilewski. (kg)