Nasze miasto historyczną perełką

Lublin dołączył do grona „Miast Historycznych 3.0”. To projekt, w którym bierze udział 15 miast turystycznych. Wśród nich m. in. Budapeszt, Gdańsk, Lwów, Poznań, Tbilisi, Toruń czy Wrocław.


– Tego rodzaju współpraca miast historycznych w obszarze zarządzania turystyką jest bardzo cenna. Z roku na rok Lublin staje się coraz bardziej popularny wśród turystów zarówno z Polski jak też z zagranicy. Szacowana liczba osób, które zatrzymały się we wszystkich lubelskich obiektach noclegowych w 2019 roku, wyniosła blisko 600 tysięcy – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Lublin dołączył niedawno do grona „Miast Historycznych 3.0”. To projekt, w którym bierze udział 15 miast turystycznych, wśród nich m. in. Budapeszt, Gdańsk, Lwów, Poznań, Tbilisi, Toruń czy Wrocław. – Celem projektu „Miasta Historyczne 3.0” jest wymiana wiedzy, dyskusja nad problemami, doświadczeniami, rozwiązaniami stosowanymi w miastach historycznych w aspekcie rozwoju turystyki dla poszukiwania wspólnych narzędzi zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Projekt powstał dwa lata temu z inicjatywy Krakowa. Wszystko zaczęło się od międzynarodowej konferencji „Mieszkańcy a odwiedzający – w poszukiwaniu jakości i komfortu”. Rok później odbyła się debata władz miast polskich nad zjawiskiem „najmu krótkoterminowego”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Lublin został wyróżniony tytułem „Polskiej Marki Turystycznej”. Został on nadany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here