Naturalnie kamień

Jeśli marzysz o niebanalnym i eleganckim wykończeniu swojego domu lub mieszkania, warto pomyśleć o kamieniu naturalnym. Można z niego wykonać m.in. kuchenne blaty, parapety, schody czy tarasy. Ogromny wybór takiego kamienia oferuje firma ze Starachosławia „Granit”.

Ci, którzy kiedykolwiek wykańczali lub remontowali dom albo mieszkanie wiedzą, że nie zawsze jest to prosta sprawa. I nie chodzi tylko o finanse. Planując te prace najpierw rozglądamy się za materiałami, które będą ładne i trwałe. Jeśli szukamy takich, które posłużą przez lata, warto rozważyć kamień naturalny – granit, marmur albo kwarcyt.
– Rzeczywiście warto wziąć pod uwagę kamień naturalny, bo to materiał niezwykle trwały, odporny na ścieranie i zaplamienia przyznaje Marek Petruk. Pozwala uzyskać niezwykle gładką i błyszczącą powierzchnię, a dzięki swojej uniwersalności doskonale sprawdzi się na tarasie, schodach, czy kuchni. Jest funkcjonalny, trwały i co również ważne, estetyczny.
Doskonałym materiałem na blat kuchenny może być np. granit – skała powstająca głęboko w skorupie ziemskiej w wyniku krystalizowania się wolno stygnącej magmy wulkanicznej. Jest bardzo trwały, odporny na zadrapania i gorące garnki; nie ulega działaniu kwasów.
– Nasze blaty kuchenne cechuje wysoka jakość wykonania i szeroka gama kolorystyczna: od bieli, pastelowych odcieni beżu, przez brązy, aż po czerń. Nasze blaty kuchenne to nowoczesne i praktyczne rozwiązania, od pochylni z ociekaczem frezowanym w blacie, zintegrowanych w całość zlewów, po nietuzinkowe rozwiązania. Jesteśmy w stanie wykonać nawet ekstrawagancki projekt – twierdzi Marek Petruk.
Kamień naturalny doskonale sprawdzi się jako obudowa kominka, cokołu, czy na schodach tych wewnątrz domu, jak i tych przed drzwiami wejściowymi. Schody z naturalnego kamienia są bardzo trwałe, praktyczne w utrzymaniu i są na pewno efektowne. Bardzo praktyczne jest także zastosowanie kamienia w łazience. Na łazienkowe blaty można zastosować marmur, trawertyn, granit oraz kwarcyt, które nadadzą wnętrzu nietuzinkowy charakter. Kamień to materiał, który doskonale ozdobi też okna. Wykończenie ich parapetem z kamienia nada elewacji, czy wnętrzu pięknego wyglądu. I co ważne, będzie służył przez lata.
– Stawiamy na jakość. Chcemy wychodzić naprzeciw naszym klientom i oferować im bogaty wybór materiałów oraz usług. Oferujemy najwyższej klasy produkty, doskonałe w każdym detalu. Nasz kamień sprowadzamy z różnych stron świata. Jesteśmy rzetelnym i kompetentnym partnerem w realizacji projektów klientów. Zapraszamy do naszej siedziby w Strachosławiu 137 a, koło Chełma do obejrzenia wzorników kamieni i zapoznania się z naszą bogatą ofertą – mówi właściciel Marek Petruk. (w)