Navigare necesse est!

Włodawski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi nabór dzieci w wieku 8-12 lat do organizowanej nad Jeziorem Białym szkółki żeglarskiej. – Chcemy, by żeglarstwo, które ma u nas wielkie tradycje, odrodziło się – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor Ośrodka.

Przed laty włodawscy żeglarze byli postrachem wszystkich ogólnokrajowych zawodów. Teraz praktycznie działalność zamarła. Włodawski MOSiR planuje odrodzić piękne żeglarskie tradycje i ogłasza nabór dzieci w wieku 8-12 lat do szkółki żeglarskiej. – Mamy fachową kadrę, dokupimy sprzęt i wyremontujemy naszą bazę w kapitalnym miejscu nad samym jeziorem przy głównym molo – zachwala T. Zaleńska-Sak. Pieniądze na kupno używanych żaglówek i sprzętu ośrodek wygospodaruje m.in. z projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Umiem pływać”.
Do tej pory 80-metrową bazę wynajmowano. Jednak od tego roku MOSiR przejmie ją, odnowi, wyposaży w niezbędny sprzęt i zacznie szkolenie najmłodszych. Dyrektor liczy na wielu chętnych, bowiem żeglarstwo to piękny sport, a Jezioro Białe jest do żeglowania idealne, zwłaszcza odkąd nie mogą już po nim pływać motorówki.
Zapisy w recepcji MOSiR we Włodawie – ul. Szkolna 4. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here