Nazbierał ponad 600 punktów karnych

Lawinowo łapie mandaty, głównie za prędkość, ale ich nie przyjmuje i odwołuje się do sądu. Gdyby przegrał wszystkie toczące się przeciwko niemu sprawy, zgromadziłby rekordowe 624 punkty karne! Ostatnio pirat wpadł w Zagrodzie, w gminie Siennica Różana.

We wtorek krasnostawska drogówka w Zagrodzie nagrała audi pędzące przez teren zabudowany z prędkością 116 km/h. Gdy je zatrzymano, okazało się, że za kierownicą siedzi 34-letni mieszkaniec Zamościa.
– Podróżował z pasażerką. W trakcie kontroli nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Podczas sprawdzania danych kierującego w policyjnym systemie okazało się, że 34-latek to prawdziwy pirat-recydywista, który wielokrotnie przekraczał za kółkiem dozwoloną prędkość. Zazwyczaj jednak nie przyjmował mandatu i sprawa trafiała przed sąd. – Obecnie toczy się przeciwko niemu kilkadziesiąt postępowań o wykroczenia popełnione w ruchu drogowym – zauważa Wasilewski. Gdyby 34-latek przegrał wszystkie toczące się przeciwko niemu sprawy, to zgromadziłby rekordowe… 624 punkty. – Funkcjonariusze skierowali wobec kierowcy kolejny wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenia grozi mu wysoka grzywna oraz kolejne punkty karne – dodaje Wasilewski. (ik)