Neckier znowu zmienia stołek

Marek Neckier, były dyrektor szkoły w Kamieniu i niegdyś kandydat na wójta tej gminy, po raz kolejny zmienia stanowisko. Od niedawna jest dyrektorem Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Marek Neckier z wykształcenia jest nauczycielem matematyki, informatyki i techniki. Od 2001 r. pracował w gimnazjum i szkole podstawowej w Kamieniu. A od 2012 do 2017 r. był dyrektorem tej placówki. Popadł w konflikt z wójtem gminy a w ostatnich wyborach samorządowych sam startował na wójta Kamienia. Dostał się nawet do drugiej tury, ale poparcie udzielone przez PiS nie pomogło mu w zdobyciu mandatu.

Otworzyło za to inne, zawodowe możliwości. Po przegranej Neckier został niespodziewanie prezesem podległej marszałkowi województwa spółki Lubelskie Dworce. Po niespełna roku został wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie a od kilku miesięcy był zastępcą dyrektora Departamentu Wdrażania EFS. Przed tygodniem zastąpił na stanowisku dyrektora tegoż departamentu Łukasza Budyńczuka (ten przeszedł na stanowisko Neckiera). (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here