Nic nie robił sobie z prawa

Policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce zatrzymali 19-latka, który pomimo trzech aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, w tym jeden wydany dożywotnio, przyjechał samochodem do sklepu. Okazało się także, że ma na koncie oszustwo, do którego doszło na terenie gminy Łopiennik Górny.

Policjanci z posterunku w Żółkiewce przed kilkoma dniami  w trakcie patrolu zatrzymali 19-latka z gminy Godziszów. – Chłopak samochodem osobowym przyjechał do sklepu spożywczego w miejscowości Wierzchowina. Natychmiast został rozpoznany przez funkcjonariuszy.

Nie dość, że był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, to na swoim koncie posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sąd, w tym jeden dożywotni – opowiada Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Ponadto mężczyzna nie stosował się do aktualnych przepisów związanych ze stanem epidemii.

– Podróżując autem z innymi osobami, nie miał założonej maseczki ochronnej, nie korzystał także z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Chłopak został zatrzymany – dodaje. Jak się okazało, 19-latek jest również podejrzewany o oszustwo, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku w gminie Łopiennik Górny.

Za pośrednictwem portalu internetowego zamieścił ogłoszenie o sprzedaży pojazdu i po otrzymaniu należności, nie wywiązał się z umowy. Grozi mu do 8 lat więzienia. (k)