Nicki Pedersen i spółka przy Al. Zygmuntowskich

W najbliższy piątek kibiców sportu żużlowego w Lublinie i regionie czeka nie lada gratka. Na torze przy Alejach Zygmuntowskich odbędzie się międzypaństwowy mecz towarzyski, w którym zmierzą się reprezentacje Polski i Danii.
Skład Polaków, którzy niedawno wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów świata, trener Marek Cieślak podał już przed tygodniem (pisaliśmy o tym obszernie w poprzednim wydaniu tygodnika). Teraz karty odkrył legendarny Hans Nielsen, który poprowadzi rywali „biało-czerwonych”. Dania zagra o pełną pul! Tak w skrócie można podsumować skład ekipy z kraju Hamleta.
W składzie podopiecznych legendarnego Hansa Nielsena znalazł się między innymi Nicki Pedersen, którego kibice nie oglądali podczas Drużynowego Pucharu Świata.
– Mecz z Polską to bardzo prestiżowe starcie. To, że nie zdobyliśmy medalu w tegorocznym Pucharze Świata, nie oznacza, że jedziemy do Lublina przegrać. Wręcz przeciwnie, będziemy chcieli udowodnić, że jesteśmy lepsi. – zapowiada trener Danii Hans Nielsen.
Trener czterokrotnych drużynowych mistrzów świata ustawił pary tak, aby w każdej znalazł się jeden młody i jeden doświadczony zawodnik. To z pewnością ma procentować w przyszłości, gdy przyjdzie rywalizować o największe laury.
W składzie Duńczyków znalazły się same znakomitości, z trzykrotnym indywidualnym mistrzem świata, Nickim Pedersenem, na czele. W parze z „Powerem” wystartuje 24-letni Michael Jepsen Jensen. Drugą parę stanowi Bjarne Pedersen oraz startujący na co dzień w Speedway Euro Championship Anders Thomsen.
Oprócz nich w Lublinie wystartuje czwarty obecnie w cyklu SEC Leon Madsen oraz zawsze groźny Peter Kildemand.
– Ten skład gwarantuje walkę o każdy punkt. Młodość, która przeplata się z doświadczeniem sprawia, że kibice w moim kochanym Lublinie zobaczą fenomenalną walkę – zakończył „Profesor z Oxfordu”, Hans Nielsen.
MAG

Ceny biletów na mecz Polska – Dania:
normalny: 40 zł
ulgowy: 25 zł
Bilety można kupować za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl w salonach Empik, sklepach Media Markt i Saturn. Bilet ulgowy przysługuje: kobietom, dzieciom i młodzieży uczącej się do 26. roku życia, emerytom oraz rencistom.